ورق شادولاین

ورق شادولاین – در هنگام ساخت سازه های مختلف برای اجرای سقف ها انواع مختلفی از سقف ها مانند سقف مسطح، سقف تیردال و سقف شیروانی را به کار می برند.

سقف های شیروانی باعث سبک سازی سازه می گردند و به علت متریالی که در این نوع سقف استفاده می شود وزن کلی ساختمان نسبت به دیگر سقف ها بسیار پایین می آید.

یکی از مواردی که در اجرای سقف های شیروانی به کار می برند ورق شیروانی می باشد که آن را در انواع گوناگونی تولید می کنند. ورق های رنگی مختلفی با طرح های متنوع در بازار وجود دارند که می توان با توجه به سلیقه از هر یک در اجرای سقف شیروانی استفاده نمود.

یکی از انواع ورق های شیروانی پرطرفدار ورق شادولاین می باشد که در این مطلب به معرفی این ورق پرداخته شده است.

ورق شیروانی چیست؟

ورق شیروانی انواعی از ورق های فلزی می باشند که در معماری سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این ورق ها دارای وزن بسیار سبک بوده و نصب بسیار راحتی دارند.

ورق های شیروانی دارای تنوع زیادی می باشند و از آنها در موارد مختلفی مانند ویلاها و خانه های تفریحی، تراس ساختمان ها، بناهای چند طبقه، سقف ساختمان ها و … استفاده می شود.

ورق های شیروانی دارای استحکام کششی بالایی بوده و جنس آنها ضد زنگ و ضد خوردگی می باشد و به علت این که عایق خوبی می باشند و قیمت مقرون به صرفه ای دارند از محبوبیت بالایی برخوردارند.

انواع مختلف ورق شیروانی

به علت استقبال گسترده ای که از ورق های شیروانی شده است، کارخانه های مختلف به تولید انواع متنوعی از این ورق ها می پردازند.

این ورق ها را در دو نوع گالوانیزه و بدون رنگ گالوانیزه تولید می کنند و هر یک را در جای مخصوص خود به کار می برند.

طرح های مختلفی برای این ورق ها وجود دارد که عبارتند از: ورق طرح سفال که در دو نوع پالرمو و ژنوا وجود دارد، ورق طرح کرکره سینوسی، ورق طرح ذوزنقه، ورق شادولاین و …
در ادامه به معرفی ورق طرح شادولاین پرداخته شده است.

ورق شادولاین چیست؟

ورق شادولاین shadowline به معنای سایه مانند می باشد و طرح آن از ترکیب خطوط و سایه های مختلف تشکیل شده است.

یکی از زیباترین طرح هایی که در ورق های شیروانی وجود دارد طرح شادولاین می باشد که دارای طرفداران بسیاری می باشد.

این نوع ورق را بیشتر برای سقف هایی که شیبدار هستند مورد استفاده قرار می گیرند. ضخامت این ورق ها 0.5-0.7 میلیمتر می باشد و در رنگ های مختلف تولید می گردد.

 

ورق شادولاین و کاربرد آن در صنعت

ورق شادولان از زیبا ترین و خاص ترین ورق ها به حساب می آید که دارای طرح های موج دار است. طرح کلاسیک آن شباهت زیادی به ذوزنقه داشته و در آغاز بیشتر روی ساندویچ پنل اجرا می شد. با بیشتر مصرف شدن این ورق و بالارفتن تقاضا برای این مدل محصول، استفاده از ورق شادولاین در بین مصرف کنندگان رواج پیدا کرد و با توجه به تعداد کنگره های ورق طرح و کاربرد آن باید تاکید کنیم که ورق شادولاین از ورق های موج دار شیروانی به حساب می آید. قطر ورق شادولاین چیزی حدود 5/0 تا 7/0 میلیمتر است که در عین حال کم وزن است ، مقرون به صرفه نیز می باشد و در اکثر سقف های شیروانی دار مورد استفاده قرار می گیرد. ورق شادولاین در رنگ های زرد، آبی، قرمز، طوسی و … تولید می شود که به شکل اوریپ روی هم قرار می گیرد و توسط پیچ محکم می شوند. باید به این نکته اشاره کنیم که ورق ذاتا عایق نیس و در نتیجه باید با عایق هایی مثل پشم شیشه پوشش دهی شود.

   مزایا و فواید ورق شادولاین

الف) نصب راحت

ب) زیبای و مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر ورق ها

ج) وزن سبک ورق شادولاین و قابلیت انتقال راحت آن در ساختمان سازی

د) استقامت بالای این مدل ورق در برابر شرایط جوی خاص و ارتشعات زمین یا زلزله

ورق گالوانیزه شادولاین استفاده های زیادی دارد که می توان به مواردی مثل به پوشش سقف های شیروانی به پرمصرف ترین حالت و یا استفاده از دور زمین و حصار ساختمان می باشد.

این ورق در اندازه های گوناگون و وسیع ورق ۱۰۰ سانت و ۱٫۲۵ سانتی متر تولید می شود.

مثل سایر ورق های گالوانیزه و ورق های دیگر، مدل شادولاین هم  در بازار ورق شادولاین با عرض 100 و 125 سانتی متر تولید می شود. اما دقت کنید که عرض ورق گالوانیزه رنگی بعد از ورود به دستگاه و پس از شکل دهی به ورق از عرض آن کم می شود و به حدود 90 و 115 سانتی متر تبدیل می شود. موقع نصب ورق ها لبه آن ها کمی خم شده  و به این شکل عرض مفید ورق به 80 و 102 سانتی متر می رسد. طول ورق شادولاین نیز بدون محدودیت بر حسب میل مصرف کننده گرامی می باشد.

صادرات ورق شادولاین

صادرات ورق شادولاین به ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط سیاسی و  با گذر از رویدادهای مهم تاریخی، نه تنها صادرکننده است بلکه به واردات خیلی از ورق های گرم مثل ورق شادولاین نیز می پردازد. مهمترین محصولات وارداتی این کشور، سوخت، مواد شیمیایی و در سال های اخیر محصولات فولادی شامل میلگرد ، ورق فولادی ، شمش و سنگ آهن بوده است. از این رو ترکیه به یکی از مهم ترین بازار های صادراتی ایران تبدیل گردیده است.

صادرات انواع ورق از جمله ورق شادولاین  به ترکیه از سه روش زمینی، هوایی و دریایی امکان پذیر است ولی 90 درصد حجم صادرات ایران به ترکیه، از طریق زمینی انجام می شود.

یکی از فاکتورهای  مهم و قابل توجه در صادرات ورق های فولادی به کشور ترکیه، الزامات قانونی کشور ترکیه است که در قالب گواهی استاندارد اجباری و آنالیز کیفیت ورق مطرح شده. در نتیجه ورق صادراتی به ترکیه، باید با آگاهی و شناخت کامل از بازار ترکیه و مطابق با الزامات قانونی این کشور انتخاب و خریداری شود.

 

صادرات ورق شادولاین به افغانستان

افغانستان از نظر اقتصادی، کشوری بسیار وابسته است و اقتصاد، امری مهم در زندگی ساکنین آن دارد. در نتیجه افغانستان، یکی از بزرگترین بازارهای صادراتی در همسایگی ایران محسوب می شود. افغانستان بازار هدف کشور پاکستان نیز است ولی ایران با کیفیت بالاتر کالاهای خود، امنیت بیشتر مبادلات و هزینه ی نهایی مقرون به صرفه تر ، بازار افغانستان بیشتر احاطه کرده است. افغانستان در همه ی موارد، وابسته به بقیه کشورها است ولی حجم بالای صادرات از ایران حاوی مواد ساختمانی از جمله میلگرد، ورق فولادی ، نبشی، ناودانی، ورق شادولاین و … است.

 

در صادرات ورق به افغانستان، مهمترین فاکتور قیمت محصولات و هزینه تمام شده آن است و کیفیت درجه اهمیت کم تری نسبت به قیمت ورق دارد. با این حال، مجموعه

آرسیس فولاد سعی در ارائه بهترین مشاوره و خدمات در زمینه خرید انواع ورق از جمله ورق شادولاین به صورت رایگان دارد.

صادرات ورق شادولاین به ارمنستان

ارمنستان از بهترین بازارهای هدف کشورهای ایران، پاکستان و گرجستان است. با توجه به روابط تجاری موفق بین کشور ایران و ارمنستان فرصت بزرگی جهت فروش ورق های شادولاین به این کشور وجود دارد.

امروزه بعد از محصولات غذایی و فرآورده های نفتی، ورق سیاه صادراتی و فولاد بیشترین حجم صادرات به ارمنستان دارد. تنها نکته مهم در بازار ارمنستان، شناخت نیاز بازار ارمنستان، توانایی ها و منابع کشوری و داخلی و ساخت فضای رقابتی در خرید ورق های فولادی است.

همچنین برای محصولات دیگر  برای اطلاع از قیمت نبشی، قیمت ورق فلزی یا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ورق شادولاین یا انواع ورق کامپوزیت آلومینیوم با مجموعه ما و کارشناسان خبره فروش ما در ارتباط باشید. با توجه به عدم ثبات در قیمت ورق های موجود در بازار، برای کسب استعلام قیمت و گرفتن پیش فاکتور از طری تلفن 5 رقمی تهران با دفتر مرکزی مجموعه آرسیس فولاد ارتباط برقرار کنید.

مزایای ورق شادولاین چیست؟

  • این ورق ها دارای وزن بسیار سبکی بوده و کاملا ضد زنگ و ضد خوردگی می باشند.
  • نصب این ورق ها بسیار ساده بوده و از زیبایی و جذابی زیادی نیز برخوردارند.
  • طول عمر این ورق ها بسیار بالا بوده و در طولانی مدت سطح آنها کاملا یکپارچه باقی می ماند.
  • ساختار این ورق ها به گونه ای است که در مقابل زلزله مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.
  • در سقف های کاذب، خانه های پیش ساخته، دیواره سوله ها، سقف منازل مسکونی و … از این ورق ها استفاده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *