نبشی استیل

آشنایی با نبشی استیل برای افرادی که در ساختمان سازی و صنایع مشابه فعالیت دارند ضرورت دارد. نبشی ها قطعات مهمی هستند که در صنایع مختلف استفاده می شوند و در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. نبشی‌استیل به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارد استفاده فراوانی دارد. در این مقاله به بررسی نبشی استیل و ویژگی ها و کاربردهای آن پرداخته شده است.

آشنایی با نبشی استیل

نبشی ها قطعات آهنی یا فولادی می باشند که به عنوان اتصال دهنده در صنعت و ساختمان کاربرد دارند. نبشی ها در جنس ها و متریال های مختلفی تولید می شوند که یکی از آن ها نبشی‌استیل می باشد. نبشی استیل به علت استفاده از آلیاژهای ویژه در ساخت آن از ویژگی هایی مانند ضد زنگ بودن و ضد خوردگی برخوردار است و به همین دلیل کاربرد گسترده ای پیدا کرده است و از محبوبیت بالایی برخوردار است.

آلیاژ استیل چیست؟

برای آشنایی با نبشی‌استیل باید بدانید که در ساختار آن از آلیاژ استیل استفاده شده است. آلیاژ استیل از عناصری شامل نیکل و کروم تشکیل شده است که وجود این عناصر باعث می شود تا نبشی تولید شده ضد زنگ باشد و در برابر خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان دهد. از آلیاژ استیل در مواردی که رطوبت زیادی وجود دارد و زنگ نزدن قطعه اهمیت زیادی دارد استفاده می شود. در صنایع مختلفی مانند کارخانجات شیر و لبنیات، صنایع خودروسازی، ساخت و ساز، هوا فضا و … از آلیاژ استیل در ساخت قطعات استفاده می شود.

نحوه تولید نبشی استیل

برای تولید نبشی‌استیل دو روش فابریک و پرسی وجود دارد. به طور کلی پایه اصلی برای تولید نبشی استیل شمش استیل می باشد که در روش فابریک این شمش ها را به درون کوره های مخصوص قرار می دهند و به آن حرارت های بسیار بالا وارد می کنند. پس از آن باید این شمش ها از قفسه های ابتدایی عبور داده شوند تا طول آن ها کم و زیاد شود. در مرحله بعد ان ها را از قفسه های میانی و پایانی عبور می دهند تا شکل نبشی‌استیل حاصل شود.

در روش نبشی‌استیل به صورت پرسی ورق ها توسط دستگاه رول فرمینگ برش و خم می شوند و پس از برش دادن به شکل های V و L در می آیند.

کاربرد نبشی استیل

اما برای آشنایی با نبشی‌استیل باید از کاربردهایی که برای آن وجود دارد نیز آگاهی داشته باشید. نبشی‌استیل را به علت خاصیت ضد خوردگی و ضد نگ بودنی که دارد در تمامی محیط هایی که فضای سرباز دارند استفاده می کنند. برای اتصال پل ها به ستون ها و همچنین اتصال تیرآهن به بیم های باربر از نبشی استیل استفاده می کنند. برای اطلاع از قیمت نبشی، قیمت ناودانی و محصولات دیگر با کارشناسان آرسیس فولاد تماس بگیرید.

همچنین بخوانید: مشخصات نبشی و ناودانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *