ناودانی گلخانه ای

در این مطلب به بررسی ناودانی گلخانه ای و کاربرد در تاسیسات گلخانه می پردازیم.

ناودانی گلخانه ای و کاربرد در تاسیسات گلخانه :  از جمله ابزاری که کاربرد آن در تاسیسات گلخانه حتمی است  ناودانی گلخانه می باشد.  از آن جایی که می دانید، گلخانه فضایی است که شرایط محیطی مثل رطوبت، دما، آب و هوا، شرایط جوی، نوع نورو سایر عوامل به روی رشد و نمو گیاهان و گل ها  تاثیر به سزایی می گذارد.

گلخانه ها در اکثر مواقع در موقعیت های بارندگی از جمله بارش برف و باران قرار دارد و در صورتی که میزان باران و برف از طریق مجراهایی تخلیه نشود، احتمال بروز آسیب در سازه های گلخانه ها وجود دارد در نتیجه ناودانی گلخانه برای هر گلخانه بسیار مهم و ضروری است.

به طور کل گلخانه ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند. گلخانه های ثابت از وسایل  و تجهیزات با طول عمر زیاد استفاده می کنند و گلخانه های متحرک از لوازم و تجهیزاتی که قابلیت حمل شدن دارند استفاده می کنند. اما در  هر دو مدل گلخانه از ناودانی برای انتقال آب باران و برف استفاده می شود. به طور کلی ناودانی گلخانه ویژگی هایی دارد که در ادامه مطلب به شرح آن می پرداریم.

ویژگی های ناودانی گلخانه

ناودانی گلخانه ای در حالتی ساخته شده است که نه تنها وظیفه انتقال آب حاصل از برف و باران را دارد بلکه باعث وصل شدن قسمت های گوناگون گلخانه به هم دیگر می شود. در نتیجه با وصل کردن مکان های بالایی در گلخانه ها به بقیه قسمت های گلخانه امکان اتصال امکان پذیر خواهد بود.

همانطور که میدانید ناودانی هایی که در گلخانه ها مصرف می شوند، همیشه در مجاورت با رطوبت و آب هستند، در ساختار آن ها عموما از ورق های گالوانیزه گرم بهره میگیریم. زیرا سطح این ورق ها توسط روی پوشش داده می شوند و فلز روی در مقابل شرایط جوی از خود استقامت زیادی بروز می دهد.

از ویژگی های خاص ورق گالوانیزه به کار رفته در این ناودانی ها می توان به قطر آن اشاره کرد. ضخامت ورق ناودانی ها با توجه به وزنی که باید حمل کنند، چیزی بین ۱.۵ تا ۲ میلیمتر قرار است.

ویژگی های فنی ناودانی گلخانه

ناودانی هایی که در گلخانه ها برای شرایط جوی خاص مصرف می شوند معمولا از ورق هایی به طول ۶ متر تولید می شوند. همانطور که می دانید روی سقف گلخانه ها به علت شیب دار بودن همه ی آب تولید شده از بارندگی برف و باران روی سقف قرار می گیرد پس ناودانی گلخانه نقش ویژه ای در ساختار کلی سقف گلخانه ها دارد.

به همین علت برای کم کردن وزن سازه های گلخانه ای، در بیشتر موارد ناودانی ها را بر روی ستون ها قرار می دهند. پروفیل هایی که ناودانی گلخانه را تشکیل می دهند، از عرض ۵۰ سانتی متر هستند که توسط ۶ خم، عمل انتقال آب را به خوبی انجام می دهند.

برای اطلاعات بیشتر و بطور کلی همه چیز در مورد کاربرد ناودانی ها و انواع آنها را در سایت آرسیس فولاد بیابید.

در قسمت های دیگر سایت می توانید با همین عنوان ناودانی گلخانه ای و کاربرد در تاسیسات گلخانه  قسمت های دیگری از همین متن را بیابید یا برای راهنمایی رایگان بیشتر با تلفن های شرکت با داخلی 200 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *