قیمت میلگرد

قیمت میلگرد توسط فاکتورهای مختلفی سنجیده می شود و عوامل مختلفی وجود دارند تا یک میلگرد قیمت گذاری شود. عواملی مانند قیمت روز آهن، وزن میلگرد، هزینه حمل و نقل و … در تعیین قیمت میلگرد دخیل می باشند. اما میلگردها در دسته های مختلفی وجود دارند که بسته به نوع مواد به کار رفته در آن ها ممکن است از قیمت های متفاوتی برخوردار باشند. در مطلب زیر به معرفی انواع میلگردها و طریقه ساخت آن ها اشاره شده است.

میلگرد چیست؟

میلگرد یکی از مصالح مهم ساختمانی است که نقش مهمی را در ساختمان سازی ایفا می کند. میلگرد را برای افزایش استحکام ساختمان و همچنین تقویت بتن مورد استفاده قرار می دهند. از آن جایی که یکی از ویژگی های بسیار مهم میلگردها مقاومت بالا در مقابل نیروهایی کششی و چرخشی می باشد، از آن به عنوان مکمل بتن استفاده زیادی می گردد. وجود میلگرد در بتن باعث می شود تا ساختمان در مقابل زلزله مقاومت بالایی داشته باشد. میلگردها را از فولاد تهیه می کنند. نکته مهمی که در مورد میلگرد موجود در بتن وجود دارد این است که ضریب انبساط دمایی میلگرد و بتن به هم نزدیک می باشد و این باعث می شود تا بتن در شرایط مختلف دمایی و جوی دچار واکنش های ناخواسته نشود.

نحوه تولید میلگرد

روش تولید میلگردها معمولا روش نورد گرم از فولاد می باشد. اما میلگرد را می توان از ضایعات فولاد نیز تهیه کرد که ممکن است در کیفیت آن تاثیر منفی بگذارد. تمامی میلگردهای تولید شده دارای اطلاعاتی می باشند که کیفیت آن را مورد بررسی قرار داده و آنالیز کرده است. از طریق این اطلاعات می توان مواد به کار رفته برای تولید میلگرد را به صورت دقیق مشخص کرد. استانداردی برای میلگردها توسط انجمن آزمایش و مواد آمریکا تعیین شده است که این کد نشان دهنده اطلاعات آن میلگرد می باشد. حرف N در این استاندارد نشان دهنده نوع فولادی است که در میلگرد استفاده شده است و به معنای نو و خام بودن میلگرد می باشد. در صورتی که کد مربوطه دارای حرف W باشد نشان می دهد که برای تولید آن از فولاد ریخته گری شده استفاده شده است. عدد 60 و 75 نشان دهنده شناسه درجه میلگرد می باشند که در سیستم اندازه گیری متریک با 420 و 520 نشان داده می شوند.

قیمت میلگرد

با افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت جهانی آهن قیمت میلگرد نیز تغییر می کند و افزایش می یابد. با توجه به نوساناتی که در بازار آهن جهانی وجود دارد قیمت میلگرد میزان ثابتی نداشته و به صورت لحظه ای محاسبه می شود. برای مشاهده قیمت میلگرد می توانید به سایت آرسیس فولاد مراجعه نمایید. مشاوران زبده آرسیس فولاد در خدمتند تا شما را از قیمت میلگرد، قیمت نبشی، قیمت ناودانی و دیگر محصولات فولادی باخبر کنند و بهترین مشاوره را در زمینه آهن به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *