قیمت تیرآهن | فروش تیرآهن

تیرآهن یک پروفیل ساختمانی و صنعتی می باشد که در سازه های مختلف می توان ازقبیل پل ها،ستون ساختمان ها و هر ساختار دیگری که بتواند بار عمودی،بار برشی و بار افقی را بارگذاری کند، استفاده کرد برای خرید تیرآهن ابتدا باید با انواع آن آشنا شویم. در ادامه با قیمت تیرآهن و انواع آن آشنا می‌شویم.

انواع تیرآهن

تیرآهن به دو نوع معمولی یا I  و بال پهن یا H  تقسیم می شود

قیمت و فروش تیرآهن هاش

نوع هاش یکی از پروفیل های ساختمانی که بعنوان یکی از اجزای ضروری برای اسکلت بندی ساختمان ها می باشد که از نظر شکل هندسی شبیه به H  می باشد که از فولاد نورد شده ساخته می شود. از نظر مقاومت، فوق العاده مستحکم می باشد.این نوع پروفیل غالبا سنگین تر از نوع I می باشد و تیغه یا وب ضخیم تری دارد این امر باعث می شود که مقاومت بار بیشتری نیز داشته باشد. ارتفاع دهانه آن 100 تا 1000 میلی متر می باشد.

انواع هاش

با توجه به کاربرد این نوع تیرآهن می توان از انواع معمولی، سبک و سنگین استفاده کرد.

تیرآهن I

نوع I از نظر شکل هندسی شبیه به حرف I انگلیسی می باشد.این پروفیل شامل دو پلن افقی است به نام فلنچ ها که به یک بخش عمودی (تیغه یا web) متصل شده اند. در بعضی از ساختمان ها که وزن و فشار روی یک دیوار ممکن است بعنوان یک امر ساختاری خودنمایی کند این پروفیل می تواند گزینه بهتری باشد از آنجایی که وزن آن سبک تر است و تیغه یا وب نازکتر است و قادر به تحمل بار زیادی نمی باشد. ارتفاع دهانه آن از 80 تا 600 میلی متر می باشد.

استاندارد تیر‌آهن

استاندارد های مختلفی برای تولید آن وجود دارد که در بازار آهن ایران استاندارد IPE (اروپا) و استاندارد  INP (چین و روسیه) کاربرد دارند.

فروش و قیمت تیرآهن

بسته به شرکت های مختلف تولید کننده آن اعم از ذوب آهن اصفهان، آرین فولاد،فولاد فایکو، فولاد ماهان و اندازه های مختلف آن دارای قیمت های مختلفی می باشد که در فروش تیر آهن موثر می باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت تیرآهن، قیمت میلگرد، قیمت ناودانی، قیمت نبشی و همچنین قیمت میلگرد با کارشناسان آرسیس فولاد در تماس باشید.

** شماره تماس:  54774 – 021